Odelių žirklutės

Manikiūras yra neatsiejama moterų ir žinoma vyrų grožio, tvarkingumo dalis. Nagai visada turi atrodyti tvarkingai, estetiškai bei elegantiškai. Didelį dėmesį atkreipia ne tik tvarkingi nagai, bet ir kruopščiai sutvarkytos odelės. Joms pašalinti naudojamos odelių karpymo žirklutės, kurios skirtos palaikyti tvarkingą manikiūrą. Žirklutėmis yra nukerpamos negyvos odelės.

Nagų odelių kirpimas žirklutėmis

Prieš pradedant bet kokį manikiūrą, pirmiausia reikėtų tiksliai žinoti ką ir su kokiu prietaisu reikia daryti. Svarbu žinoti įrankių panaudojimo seką. Visų pirma, prieš kerpant nagų odeles, reikėtų jas paruošti, tai yra - atstumti odeles, naudojant specialų odelių atstūmėją arba vienkartinę apelsinmedžio lazdelę, kitaip žinomą, kaip tiesiog medinį pagaliuką. Šitaip yra atstumiama negyva oda, dar vadinama antnagiu (nago plokštelės pakraščiuose esanti suragėjusio epidermio raukšlė). Tuomet, reikėtų apvalyti nagą, pasitelkus rankinę ar elektrinę frezą, kad negyvą odą atkeltumėte nuo nago ir tik po to antnagį gražiai nukirpti nagų odelių žirklutėmis.

Higienos svarba kerpant odeles

Atliekant bet kokias grožio ir kitas procedūras būtina dezinfekuoti tiek įrankius, tiek rankas. Kiekvieną manikiūro metu naudojamą įrankį, būtina ne tik dezinfekuoti, bet ir sterilizuoti. Ypač tuo atveju, jei prieš tai buvusiam klientui, naudojamu įrankiu buvo įkirpta odelė ir pasirodė kraujas. Darbo įrankius, tokius kaip žirklutes odelėms, rekomenduojama sterilizuoti prieš kiekvieną naują klientą. Dezinfekuoti galima skystiniu būdu. Šiuo atveju yra sunaikinamos pagrindinės bakterijos. Tačiau yra patikimesnis būdas, tai karšto oro sterilizatoriai, kurie išnaikina visas bakterijas, ligas ir kitus pavojus.

Tam yra specialūs vokai ant kurių išorės ir viduje yra po vieną indikatorių, parodantį kad įrankis jau išsisterelizavo. Nepamirškite, kad tokių atsakingų procedūrų, kaip odelių kirpimas metu, dezinfekcija svarbi tiek prieš tiek po procedūros.

Po procedūros – pamaitinti

Visos atliekamos manikiūro procedūros atrodo labai gražiai, ypač galutiniame rezultate. Odelių karpymas būdingas klasikinio manikiūro rūšiai, nes jo metu odelės yra paruošiamos pašalinimui: atstumdomos su jau minėta apelsinmedžio lazdele arba odelių atstūmėju ir galiausiai nukarpomos. Profesionalios manikiūristės niekada neišleis savo kliento iki galo nepabaigusios darbo. Niekada nepamirškite, jog po tokių mūsų akimis atrodo nereikšmingų, tačiau iš tikro kūną alinančių procedūrų, reikia pamaitinti savo odą. Moterims nagų odelės yra ypač jautrios, todėl po pilnai atliktos procedūros nevenkite patepti jų aliejuku ar kitokiu drekinamuoju, maitinančiu rankų kremu.

Odelių žirklučių kaina

Įsigyti geras ir labiausiai sau tinkančias odelių žirklutes nėra sudėtinga. Viską galima atlikti internetu. Svarbu atkreipti dėmesį, kokios jums yra patogios, plonesnės ar storesnės, smailiu priekiu ar buku. Odelių žirklutės būna įvairios: smailios ir lenktos, labai plonais lenktais ašmenimis, ypač smailiu priekiu. Pasirinkite tokį įrankį, kuris yra pagamintas iš kokybiško ir mažiausiai alergizuojančio metalo.

Galite rinktis žirklutes pagamintas iš medicininio nerūdijančio plieno ar iš specialaus plieno padengto nikeliu. Įrankiai pagaminti iš nerūdyjančio plieno užtikrins kokybiškumą ir ilgaamžiškumą. Taip pat patariama rinktis tokius įrankius, kurie yra pagerintos paviršiaus charakteristikos pastoviai dezinfekcijai bei sterilizacijai.

Pirkdami internetu skaitykite aprašymus ir atsiliepimus, susirinkę nemažai informacijos pasirinksite labiausiai sau tinkančias ir patinkančias nagų odelių karpymo žirklutes. O jei esate kairiarankis (-ė), tikrai rasite ir jums specialiai kairiarankiams (-ėms) skirtas žirklutes, kuriomis labai patogu kirpti dešinės rankos nagus.